Stopniowe rzucanie palenia

Sposoby na stopniowe rzucanie palenia

Decyzja o rzuceniu palenia jest ważna i niełatwa. Ważne jest także, aby wybrać najodpowiedniejszy dla siebie sposób.

Możesz postanowić, że chcesz rzucić palenie z dnia na dzień albo stopniowo redukować liczbę wypalanych dziennie papierosów. Jeśli postanowisz rzucać palenie stopniowo, warto się dowiedzieć, jak stosować produkty NICORETTE® i podzielić rzucanie na łatwiejsze etapy.

Wierzymy, że rzucając palenie – stopniowo czy od razu – robisz coś niezwykłego. Rzucanie palenia to podróż, a my chcemy Ci pomagać na każdym jej etapie, podpowiadając właściwe metody rzucenia palenia.

O czym warto pamiętać, gdy rzucasz palenie stopniowo

Decydując się na stopniowe rzucanie palenia, weź pod uwagę następujące kwestie:

  • Zyskujesz elastyczność – możesz zrywać z nałogiem na raty.
  • Możesz sobie uświadomić, że masz wpływ na swoje życie. Możesz podjąć pozytywne działania w celu rzucenia palenia.
  • Może Ci być trudniej całkowicie rzucić palenie.
  • Do czasu, gdy rzucisz na dobre, nadal szkodzisz swojemu zdrowiu i wydajesz pieniądze na papierosy.

Sukces stopniowego rzucania

Wcześniej było Ci trudno rzucić palenie? Stopniowo zmniejszając liczbę wypalanych papierosów w ramach naszego programu „Ograniczaj, by rzucić”, możesz czterokrotnie zwiększyć swoje szanse na skuteczne zerwanie z nałogiem.

Na czym polega program „Ograniczaj, by rzucić”

„Ograniczaj, by rzucić” oznacza stopniowe zmniejszanie liczby wypalanych papierosów przy jednoczesnym kontrolowaniu głodu nikotynowego i łagodzeniu objawów odstawienia przy użyciu produktu NICORETTE® do momentu, gdy uznasz, że możesz już rzucić palenie na dobre.

Proponujemy, abyś założył, że rzucisz palenie całkowicie w ciągu pół roku. To jednak tylko sugestia. Jeśli po sześciu miesiącach nie udało Ci się całkowicie przestać palić, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Propozycje dotyczące dawkowania

Oto nasze propozycje dotyczące dawkowania w podejściu „Ograniczaj, by rzucić”:

Tydzień 0–6 – łagodne rozpoczęcie

Zidentyfikuj sytuacje palenia, które są najmniej znaczące w Twoim codziennym rozkładzie dnia i w tych chwilach zastąp papierosa najlepszym produktem NICORETTE® dla Ciebie.

Tydzień 6–16 – ogranicz o 50%

Wyznacz sobie cele i spróbuj powstrzymać się od papierosa w trudniejszych sytuacjach, jak np. pierwszy papieros rano lub po posiłku, oraz stosuj produkt NICORETTE®, aby zapanować nad głodem nikotynowym i objawami odstawienia, które na pewno odczujesz.

Twoim celem do 16. tygodnia powinno być wypalanie dziennie połowy początkowej liczby papierosów.

Tydzień 16–24 – ostatnia prosta

W dalszym ciągu eliminuj papierosy z codziennego rozkładu dnia, jednocześnie kontrolując głód nikotynowy i łagodząc objawy odstawienia za pomocą produktu NICORETTE®.

Gratulacje. Udało Ci się osiągnąć już tak wiele! Przez ostatnie trzy miesiące Twoje uzależnienie od papierosów zmniejszyło się. Masz teraz mocne podstawy, by rzucić je całkowicie.

Jeśli po rzuceniu na dobre poczujesz od czasu do czasu chęć zapalenia, użyj produktu NICORETTE®, aby wytrwać w woim postanowieniu.

Znajdź właściwy sposób na rzucenie palenia

Znajdź właściwy sposób na rzucenie palenia

Odpowiedz na kilka krótkich pytań i znajdź produkt odpowiedni dla Ciebie.