Jak rzucić palenie i nie przytyć

Jak rzucić palenie i nie przytyć

Wiemy, że wiele osób obawia się przytycia po rzuceniu palenia. Aby nie przytyć po rzuceniu palenia, dobrze jest wiedzieć, jakie zmiany zachodzą w organizmie i jak mogą pomóc nasze produkty.

 • Zastanów się, kto da Ci takie wsparcie, jakiego potrzebujesz.
  Niektóre osoby potrafią lepiej słuchać i można się na nich oprzeć w trudnych chwilach. Ponieważ ludzie są różni, powiedz to tym, którzy według Ciebie zapewnią Ci odpowiednie wsparcie.
 • Wyjaśnij im główne powody swojej decyzji o rzuceniu palenia.
  Pomagając im zrozumieć, dlaczego rzucasz, dostarczasz im informacje, które być może usłyszysz od nich w chwili, gdy Twoja wola osłabnie.
 • Powiedz, co wydaje Ci się najtrudniejsze w rzuceniu palenia.
  Jeśli znasz swoje czynniki pokusy i wiesz, jak sobie z nimi radzić, będzie Ci łatwiej je przezwyciężać, a Twoim bliskim pozwoli zapewnić Ci potrzebne wsparcie. Jeśli w razie napadu głodu nikotynowego postanowisz zadzwonić do kogoś bliskiego, ta osoba będzie wówczas lepiej przygotowana, by Ci pomóc.
 • Powiedz, na jakiego rodzaju wsparcie liczysz.
  Może się to zmieniać na kolejnych etapach Twojej podróży, ale postaraj się podać bliskiej osobie kilka przykładów wsparcia, jakie chcesz otrzymać. Np. powiedz, że bardzo by Ci pomogło, jeśli możesz do niej zadzwonić, gdy naprawdę bardzo chce Ci się zapalić papierosa po obiedzie. Może potrzebujesz kogoś do wspólnego szukania nowych zajęć i odwrócenia uwagi od palenia? A może kogoś, kto potrafi słuchać? Postaraj się dobrze wytłumaczyć, jakie wsparcie najbardziej Ci się przyda.
 • Wyjaśnij też, jakiego wsparcia nie chcesz.
  Uświadom najbliższym, że ich ciągłe wracanie do tematu rzucania palenia albo krytyka, gdy zdarzy Ci się zapalić, nie pomagają. Wiemy, że cała rozmowa o rzucaniu palenia może być dla Ciebie trudna, ale najtrudniejsza może będzie właśnie ta jej część.

  Po wytłumaczeniu, na jakie wsparcie liczysz, powiedzenie o rzeczach niechcianych może być łatwiejsze. I znów postaraj się podać przykłady, czego nie chcesz, np. wolisz, żeby bliska osoba nie wydzwaniała do Ciebie codziennie, by Cię kontrolować. Możesz też udostępnić ten artykuł. Przedstawiamy w nim pomysły, jak można okazać wsparcie.
Jak pomóc rzucić palenie rodzinie lub znajomym

Jak pomóc bliskiej osobie rzucić palenie

To wspaniałe uczucie, gdy uda się pomóc palaczowi rzucić palenie. Zebraliśmy kilka pomysłów, jak możesz przekonać kogoś do rzucenia palenia, zapewniając przydatne i troskliwe wsparcie.

Rzucanie palenia pomoc i grupa wsparcia

Rzucanie palenia I wsparcie innych osób

Dowiedz się, jak zorganizować sobie system wsparcia, który pomoże Ci rzucić palenie na dobre.