Rzucanie palenia pomoc i grupa wsparcia

Rzucanie palenia pomoc i wsparcie innych osób

Wiemy, że rzucenie palenia może być trudne. Mogą się zdarzyć chwile, gdy przyda Ci się odrobina wsparcia innych osób, szczególnie tych, które same stawiły czoła temu samemu nałogowi. Świadomość, że jest ktoś, na kim możesz się oprzeć w chwili słabości, może ułatwić Ci wytrwanie w postanowieniu. Oto nasze sugestie, jak zorganizować sobie system wsparcia, by rzucić palenie na dobre.

 • Znajdź kumpla do rzucenia palenia
  Wyślij email do współpracowników lub przyjaciół, którzy palą, i zapytaj, czy ktoś z nich też jest zainteresowany rzuceniem palenia. Wtedy możesz rzucić z przyjacielem.
 • Zapisz się do lokalnej grupy
  Zapytaj w lokalnej przychodni lub szpitalu, czy w okolicy znajdują się grupy wsparcia dla osób rzucających palenie, do których możesz dołączyć, albo poszukaj w internecie grupy wsparcia w swojej okolicy.
 • Poszukaj telefonu zaufania dla osób rzucających palenie
  Sprawdź w internecie, czy są dostępne telefoniczne usługi doradcze, gdzie możesz uzyskać informacje o skutecznych metodach i pomoc w rzucaniu palenia.
 • Opowiedz o tym w sieci
  Zaktualizuj swój status na mediach społecznościowych – poinformuj wszystkich, że rzucasz palenie. Zaskoczy Cię liczba ludzi, którzy prześlą Ci słowa uznania i wsparcia.
 • Zacznij pisać blog
  A może by tak zacząć prowadzić blog o Twojej podróży do życia bez papierosów? Regularne posty o postępach to świetny sposób, aby dzielić się swoimi sukcesami i porażkami. Prawdopodobnie Twoje wpisy będą też komentować inni rzucający, którzy przechodzą przez to samo.
Jak przekonać palacza do rzucenia palenia

Jak powiedzieć najbliższym o decyzji o rzucaniu palenia.

Jeśli zdecydujesz się powiedzieć najbliższym, że rzucasz palenie, mamy kilka podpowiedzi.

Jak zerwać z nałogiem

Nałogowy palacz - zmiana przyzwyczajeń

Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby wytrwać w postanowieniu i uwolnić się od papierosów na dobre.