Ile kosztuje palenie - obliczanie

Kalkulator oszczędności - ile kosztuje palenie?


kalkulator oszczędności

Przeciętny palacz pali 16 papierosów dziennie, co daje 29 paczek papierosów miesięcznie*. Pomyśle ile kosztuje Twoja paczka papierosow i wyobraź sobie co mógłbyś zrobić z zaoszczedzoną kwotą.

*Special Eurobarometer 458 Fieldwork March 2017 Publication May 2 017; str 7 https://ec.europa.eu/commfrontoffice/publicopinion/index.cfm/ResultDoc/download/DocumentKy/79002

Każdy papieros, którego nie wypalisz, to konkretna gotówka w Twojej kieszeni. Tylko pomyśl, co można by zrobić z kwotą zaoszczędzoną dzięki niepaleniu – wyjechać na wymarzone wakacje, częściej bywać w restauracjach albo sprawić sobie coś, o czym od dawna marzysz.

Czas na rachunki
Odkryj, ile kosztuje palenie, czyli ile możesz zaoszczędzić. Niech ta wiedza stanie się dodatkową motywacją, by dokonać czegoś niezwykłego – rzucić palenie na dobre.

Kalkulator oszczędności - ile kosztuje palenie?


Ile papierosów dziennie średnio wypalasz?
Ile średnio płacisz za paczkę papierosów?

Nie można obliczyć. Proszę wpisz tylko cyfry.

Ile możesz zaoszczędzić


kalkulator oszczędności

Jeśli palisz dziennie x papierosów po x $ za paczkę, to właśnie tyle możesz zaoszczędzić, gdy przestaniesz palić.

W pierwszym miesiącu
xx $
Przez 6 miesięcy
xx $
Przez pierwszy rok bez papierosa
xx $
Przez 5 lat
xx $

Wskazówki

Wiemy, że rzucenie palenia to jedno z największych wyzwań, z jakimi się zmierzysz. Poniższe wskazówki pomogą Ci utrzymać motywację – znajdziesz tu porady, jak zmienić swoje postępowanie, by na dobre rzucić palenie.

Pieniądze, które zaoszczędzisz na papierosach, wydaj na przyjemności.

Warto mieć namacalny dowód, że zaoszczędzona kwota stale rośnie. Załóż specjalne konto albo po prostu wkładaj zaoszczędzoną gotówkę do skarbonki. Potem przyjdzie kolej na przyjemność – zastanawianie się się, na co wydasz zebraną kwotę.

Nagradzaj się.

Zrób sobie przyjemność za każdym razem, gdy osiągniesz kolejny etap na drodze do niepalenia. Niech nagrody sprawiają Ci prawdziwą radość, np. kup sobie coś, o czym od dawna marzysz.

Koncentruj się na korzyściach.

Pomyśl o wszystkich korzyściach, jakie niesie życie bez papierosów, takich jak lepsze zdrowie i większa energia, ładniejsza cera, bielsze zęby, bardziej wyczulony zmysł smaku i węch. Im mniej będziesz myśleć o paleniu, tym łatwiej będzie Ci powstrzymać się od papierosa.