Stopniowo ogranicz palenie z NICORETTE®, a następnie rzuć całkowicie

  Ograniczenie palenia

  Udowodniono klinicznie, że „ograniczanie aby rzucić” to podejście, które pomaga ograniczyć liczbę wypalanych papierosów o połowę, czyniąc zaprzestanie palenia łatwiejszym, gdy jest się już na to gotowym.

  Palenie papierosów jest jednym z najtrudniejszych nałogów do pokonania. Nikotynowa terapia zastępcza, do której należą m.in. gumy NICORETTE® czy NICORETTE® Spray, może ułatwić to zadanie. Mimo wszystko niektórzy palacze po prostu nie są gotowi na to, by zaprzestać palenia od razu. Dla takich osób przygotowaliśmy alternatywny do rzucenia palenia: program- NICORETTE® "Ogranicz aby rzucić".

  Z programem NICORETTE® "Ogranicz aby rzucić", całkowite zaprzestanie palenia powinno być możliwe po 6 miesiącach, chociaż niektórym palaczom może to zająć do 9 miesięcy.

   

  Cztery kroki

  Cztery kroki do ograniczenia palenia

  Dzięki opracowanym przez nas czterem krokom ograniczenia palenia, z pomocą NICORETTE® będzie Ci łatwiej zredukować liczbę wypalanych papierosów w ciągu 6-9 miesięcy .

  Krok 1
  0 - 6 tygodni: Zmniejsz ilość przyjmowanej nikotyny o 50%.

  Ustal ile papierosów wypalasz i zrób postanowienie, by zmniejszyć tą liczbę o połowę, wykorzystując nikotynową terapię zastępczą, gdy tylko poczujesz potrzebę zapalenia papierosa.*

  Krok 2
  6 tygodni - 6 miesięcy: Kontynuuj zmniejszanie liczby wypalanych papierosów, aż będziesz w stanie całkowicie przestać palić.

  Jeśli w ciągu 6 tygodni udało Ci się już ograniczyć liczbę wypalanych papierosów, kontynuuj stosowanie nikotynowej terapii zastępczej. Stopniowo coraz bardziej ograniczaj palenie, aż poczujesz się gotów do podjęcia próby całkowitego zaprzestania.

  Krok 3
  6 - 9 miesięcy: Rzuć palenie

  Kiedy poczujesz się gotów do rzucenia palenia, całkowicie odstaw papierosy i kontynuuj terapię NTZ przez przynajmniej kolejne trzy miesiące.**

  Krok 4
  9 - 12 miesięcy:

  Stopniowo ograniczaj terapię NTZ, aż będziesz w stanie zaprzestać jej całkowicie.

  *Jeśli w ciągu 6 tygodni nie udało Ci się ograniczyć liczby wypalanych papierosów, zasięgnij porady specjalisty.

  **Jeśli w ciągu 9 miesięcy od rozpoczęcia leczeni nie udało Ci się rzucić palenia, zasięgnij porady specjalisty.

  Zawiera nikotynę. Wymagana jest silna wola rzucającego. Przeczytaj ulotkę.

   

   

  Jak działa NICORETTE® w ramach programu "Ogranicz aby rzucić"?

  Używanie gum NICORETTE® zamiast papierosów pomoże Ci pokonać głód nikotynowy w trakcie przygotowywania się do rzucenia palenia.

  Udowodniono klinicznie, że gumy NICORETTE® są skuteczne w metodzie „ogranicz aby rzucić” i umożliwiają całkowite zaprzestanie palenia.

   

  *Jeśli w ciągu 6 tygodni nie udało Ci się ograniczyć liczby wypalanych papierosów, zasięgnij porady specjalisty.

   

  *Jeśli w ciągu 9 miesięcy od rozpoczęcia leczeni nie udało Ci się rzucić palenia, zasięgnij porady specjalisty.

   

  Zawiera nikotynę. Wymagana jest silna wola rzucającego. Przeczytaj ulotkę.