• Nowy Rok. Nowy Ty.

  W sporządzaniu długich list postanowień noworocznych nie ma niby nic złego, ale większość z nas przestaje ich dotrzymywać już przed połową lutego. Czasami powzięcie jednego, mądrego postanowienia jest dużo lepszym rozwiązaniem. Na przykład takiego o ograniczeniu lub rzuceniu palenia, co może przynieść nieskończenie wiele korzyści w nadchodzącym roku i później. A oto kilka przykładów jak...

  Zdrowie i kondycja

  Zobowiązanie się do dbania o dobrą formę i zdrowie jest z pewnością jednym z najczęstszych postanowień noworocznych. Jednak narzucanie sobie radykalnej diety i codziennych treningów na siłowni oraz próby osiągnięcia cudów z dnia na dzień generuje zbyt duży stres. Nie powinno nas więc dziwić, że wiele osób poddaje się po kilku tygodniach. A nie musisz przecież sięgać po tak drastyczne środki, by zauważyć efekty. Podjęcie próby rzucenia palenia jest jedną z najlepszych rzeczy jakie możesz zrobić dla własnego zdrowia. Ten jeden krok przyniesie Ci nieprzebrane korzyści. Dowiedz się więcej tutaj. Funkcja Twoich płuc i ciśnienie krwi zaczną się poprawiać już po 24 godzinach. Po dwóch tygodniach poprawie ulegnie także Twoje krążenie. W ciągu kilku miesięcy poczujesz się lepiej i zdrowiej – i to bez ani jednego odcisku czy kropli potu przelanej na siłowni! Kiedy jednak, mimo wszystko, zauważysz o ile łatwiej i przyjemniej Ci się ćwiczy, możesz poczuć ochotę na wykonywanie większego wysiłku fizycznego niż do tej pory.

  Wspaniały wygląd

  „Błysk” nie musi od razu kojarzyć się z zapalaniem papierosa. Co powiesz na błysk w oku, olśniewający uśmiech i promienną cerę, które rozświetlą każde pomieszczenie? Poprawa wyglądu skóry, włosów i poddawanie się zabiegom upiększającym znajduje się zwykle na samym szczycie listy priorytetów samodoskonalenia. Palenie pozbawia organizmu witaminy C, która odgrywa kluczową rolę w produkcji kolagenu nadającego skórze elastyczności i młodzieńczego wyglądu. Przez to skóra szybciej się starzeje. Kiedy jednak rzucisz palenie, już w ciągu sześciu tygodni zauważysz znaczną poprawę stanu swojej skóry. Ograniczenie palenia przyniesie Ci jeszcze jeden powód do uśmiechu: palenie mniejszej liczby papierosów oznacza mniejsze ryzyko chorób dziąseł oraz przebarwień zębów.

  Zacznij nowe hobby

  Wiele osób deklaruje, że od Nowego Roku będą bardziej produktywnie wykorzystywać czas. Planują na przykład uprawiać sport, zająć się sztuką, lub nawet zapisać się na kurs językowy. Ograniczenie liczby wypalanych papierosów może oznaczać, że będziesz mieć do dyspozycji więcej pieniędzy niż dotąd. Idealnie byłoby je wydać na jakieś atrakcje. Poza tym podjęcie nowego hobby jest fantastycznym sposobem na stłumienie głodu nikotynowego, ponieważ nowy, ciekawy rodzaj aktywności sprawi, że będziesz mieć na czym się skupić. Wieczorne wyjścia mogą Ci się kojarzyć z paleniem papierosów, a uczucie znudzenia z wyjściem na papierosa, ale spróbuj skierować swoją energię na zajęcia z garncarstwa, kreatywnego pisania czy wspinaczki ściankowej, a kto wie jakie perspektywy otworzą się przed Tobą w nowym roku ?