• Wypalasz sobie drogę do starszego wyglądu?

  Wiek odciska swoje piętno na wyglądzie każdego z nas, ale badania wskazują, że palacze w znacznie większym stopniu narażeni są na siwienie i powstawanie zmarszczek. A oto krótkie podsumowanie w jaki sposób papierosy przyspieszają proces starzenia...

  Skóra

  Garść danych naukowych: 4 .000 szkodliwych substancji chemicznych. Jedna z nich to aldehyd octowy, który uszkadza tkankę łączną budującą strukturę skóry. Innymi słowy, powoduje, że skóra obwisa, marszczy się i starzeje. Palenie powoduje także niedobów witaminy C w organiźmie – antyoksydantu, który odgrywa główną rolę w produkcji kolagenu, naturalnego białka kluczowego dla zdrowej i elastycznej skóry. Paleniu tytoniu także może być przyczyną zaburzenia krążenia krwi. Oznacza to, że tlen nie jest wystarczająco skutecznie doprowadzany do naczyń krwionośnych, co skutkuje bladą, ziemistą cerą.  Podsumowując, palenie jest najlepszą receptą na przyspieszone starzenie się skóry. Nie wszystko jednak stracone! Rzucenie palenia szybko poprawi krążenie skórze. W ciągu sześciu tygodni Twoja cera powinna być zauważalnie jaśniejsza. Dla dodatkowego efektu możesz wykorzystać zaoszczędzone na rzuceniu palenia pieniądze i zafundować sobie luksusowy krem nawilżający przeciwko starzeniu się skóry!*

  Zęby

  Spójrzmy prawdzie w oczy – palacze znani są z nieprzyjemnego oddechu. Co gorsza, muszą się oni borykać z jeszcze jednym problemem...Jedną z pierwszych rzeczy jakie ludzie zauważają jest Twój uśmiech, jest więc o co walczyć. Jednak szczotkowanie zębów i używanie nici dentystycznej, aby zachować ładny uśmiech na nic się zda, jeśli nadal będziesz palić. Toksyczne substancje zawarte w dymie papierosowym także tworzą smolisty nalot na Twoich zębach. Palenie zmniejsza także ilość śliny produkowanej w jamie ustnej, co powoduje plamy i przebarwienia na zębach. Innym skutkiem palenia jest tzw. zapalenie ozębnej – choroba dziąseł, która prowadzi do stanu zapalnego wokół zębów, objawiającego się obrzękiem dziąseł, przykrym oddechem, a w skrajnych przypadkach także wypadaniem zębów.

  Rzucenie palenia lub jego ograniczenie jest jedynym sposobem na to, by wszystko znów wróciło do normy. A może by tak pieniądze zaoszczędzone na papierosach wydać na wybielającą pastę do zębów?

  Włosy

  Nowa fryzura może zdziałać cuda i sprawić, że poczujesz się lepiej i młodziej, no chyba że jesteś palaczem. Podobnie jak skóra i zęby, włosy także narażone są na działanie toksycznych substancji chemicznych zawartych w papierosach. Jak już wspomnieliśmy, palenie tytoniu ma wpływ na krążenie, a przez to cały organizm. Badania pokazują, że gorsze krążenie może prowadzić do przedwczesnego siwienia włosów, co jednoznacznie kojarzy nam się z wczesnym  starzeniem. Na szczęście, gdy przestaniesz palić, zauważysz także poprawę kondycji swoich włosów – będą bardziej miękkie i błyszczące.

  Dowiedz się ile możesz oszczędzić dzięki naszemu kalkulatorowi oszczędności lub skorzystaj z naszych pomocnych narzędzi, aby sprawdzić który produkt będzie najlepszy dla Ciebie, bez względu na to czy rzucasz palenie czy jedynie ograniczasz.

   

  * David Bernhard et al., Cigarette smoke – an aging accelerator?, Experimental Gerontology 42 (2007) 160–165.