• Mity o rzucaniu palenia

  Zaprzestanie palenia powoduje przybieranie na wadze, nikotyna jest dla Ciebie zła, a nikotynowa terapia zastępcza (NTZ) kosztuje więcej niż papierosy... Istnieje całe mnóstwo legend o tym, co dzieje się, gdy przestajesz palić. Obalmy te mity raz na zawsze.

  Jeśli zastąpisz papierosy terapią NTZ, przybierzesz na wadze

  Wiele osób obawia się, że rzucając palenie przytyją. Poniekąd jest to prawda – palenie tytoniu do pewnego stopnia przyspiesza metabolizm i tłumi apetyt.

  Jednak głównym sprawcą tego zjawiska jest nikotyna zawarta w papierosach. I tu pomocna staje się nikotynowa terapia zastępcza! NTZ powstało po to, by zapewnić Ci kontrolowaną dawkę nikotyny, a tym samym pomóc Ci rzucić palenie.

  Istotne jest aby pamiętać, że podczas rzucania palenia, możemy być narażeni na pokusę zjedzenia większych ilości jedzenia także z innych powodów. Niektórym brakuje wykonywania czynności ręka-usta typowej dla palenia, więc częściej sięgają po ciastka.

   

  Nikotyna szkodzi Twojemu zdrowiu.

  Niektórzy martwią się, że stosowanie nikotynowej terapii zastępczej, będzie równie szkodliwe dla ich zdrowia jak palenie papierosów. To nie prawda, ponieważ to nie nikotyna jest tak szkodliwa dla zdrowia a inne substancje chemiczne zawarte w dymie tytoniowym, takie jak substancje smoliste czy tlenek węgla. To właśnie one mogą prowadzić do problemów zdrowotnych takich jak choroby serca czy rak płuc. To nikotyna powoduje, że uzależniamy się od palenia. Więcej możesz o tym przeczytać tutaj. Nikotynowa terapia zastępcza (NTZ) pozwala Ci ograniczyć liczbę wypalanych papierosów poprzez zapewnianie Twojemu organizmowi kontrolowanej dawki nikotyny, chroniąc Cię jednocześnie przed ryzykiem dla zdrowia związanym z paleniem tytoniu.

  NTZ jest „lekarstwem” na palenie

  Nie, nikotynowa terapia zastępcza nie leczy nałogu. Nikotynowa terapia zastępcza nie uczyni z mocno uzależnionego palacza osoby bez nałogu z dnia na dzień. Może natomiast uczynić zerwanie z nałogiem znacznie prostszym. Oczywiście będzie to nadal wymagało siły woli i wysiłku, ale korzystanie z NICORETTE® Spray, który szybko zaspokoi głód nikotynowy, dwukrotnie zwiększy Twoje szanse na rzucenie palenia. Plastry i gumy nikotynowe utrzymają nieznośną potrzebę zapalenia pod Twoją kontrolą, a więc wyręczą Cię w tym co najtrudniejsze.

  Wiele osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, ile kosztuje ich nałóg. Jeśli policzysz ile wydajesz na palenie w ciągu dziesięciu lat, wynik może Cię zaskoczyć!


  Przeciętny palacz wydaje na papierosy około 20 zł dziennie, co daje 7500 zł rocznie. Nawet ograniczenie palenia na trzy miesiące może przynieść oszczędność 1800 zł. To kwota, od której można już zacząć odkładać na urlop!

  Niektóre produkty NTZ mogą w przeliczeniu na opakowanie być droższe niż papierosy, jednak na dłuższą metę będą Cię kosztowały znacznie, znacznie mniej. NTZ powstało, by pomóc Ci docelowo odzwyczaić się od nikotyny, więc koszt takiej terapii dotyczy jedynie krótkiego okresu. Pomyśl zatem o korzyściach finansowych po dłuższym czasie... Aby przekonać się jak dużo może kosztować Cię Twój nałóg kliknij tutaj.