• Z dnia na dzień a krok po kroku

  Bez względu na to, czy decydujesz się rzucić z dnia na dzień czy stopniowo, jeśli czujesz, że taki sposób Ci odpowiada, z pewnością osiągniesz swój cel. A oto zalety i wady obydwu metod... Całkowite zerwanie z nałogiem.

  Za

  Rzucając palenie z dnia na dzień szybciej odczujesz pozytywne skutki dla zdrowia. Już w 20 minut od wypalenia ostatniego papierosa, Twoje ciśnienie krwi i puls serca powrócą do normy. Już po 72 godzinach zaczniesz najprawdopodobniej odczuwać poprawę oddechu i poziomu energii, a po 2-12 tygodniach poprawi się także Twoje krążenie.

  Podejmując decyzje o całkowitym zaprzestaniu palenia możesz pozbyć się od razu wszystkich akcesoriów z nim związanych. Pozbądź się więc wszystkich popielniczek i zapalniczek. Zgodnie z zasadą, czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal, będzie Ci w ten sposób łatwiej ograniczyć pokusy do minimum.

  Odstawienie papierosów z dnia na dzień nie oznacza, że tak samo musisz odstawić nikotynę. Pamiętaj, że nikotyna czyni papierosy uzależniającymi, ale to tytoń związany jest ze wszystkimi poważnymi zagrożeniami dla zdrowia. Produkty należące do nikotynowej terapii zastępczej (NTZ), takie jak na przykład gumy czy plastry Invisipatch zostały stworzone by dostarczyć Twojemu organizmowi kontrolowaną dawki nikotyny, chroniąc Cię jednocześnie przed ryzykiem dla zdrowia, które niesie za sobą tytoń. Badania wykazały, że palacze korzystający z produktów NTZ mają dwukrotnie większe szanse na zwalczenie nałogu, niż ci polegający jedynie na własnej sile woli.


  Przeciw

  Powolne ograniczanie liczby wypalanych papierosów może być dobrym sposobem na rzucenie o ile faktycznie uda Ci się na końcu rzucić. Może się zdarzyć, że kiedy ograniczysz palenie do dwóch papierosów dziennie stwierdzisz: „całkiem dobrze mi poszło, teraz już mogę rzucić.” I nigdy tego nie zrobisz. Jeśli tak się stanie, pomocna może okazać się zamiana papierosów na jeden z produktów NICORETTE®, dzięki którym odstawisz nikotynę stopniowo, dążąc cały czas do zerwania z nałogiem.

  Powolne rzucanie palenia oznacza, że nadal będziesz szkodzić swojemu zdrowiu. Ucierpią na tym także Twój wygląd zewnętrzny i finanse. Upewnij się, że Twoje wysiłki nie zatrzymają się w martwym punkcie i nieustannie zwiększaj ograniczenia z tygodnia na tydzień. Posiadanie produktów NTZ w zasięgu ręki uczyni to łatwiejszym.

  Skorzystaj z Wyszukiwarki rozwiązań i dowiedz się, który produkt jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, bez względu na to czy rzucasz palenie czy jedynie ograniczasz.